Area Sales Manager - zona Bucuresti si Limitrof

Angajator: Help Net Farma
Domeniu:
  • Retail - Comert
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 17.05.2024
    Remote work: On-site
    Scurta descriere a companiei

    Help Net este organizația care știe că succesul depinde în primul rând de oamenii pe care îi are și de calitatea serviciilor oferite pacienților.
    În echipa Help Net, valorile care ne ghidează sunt: ​​respect, inițiativă, încredere și responsabilitate. Dacă te identifici cu aceste valori și crezi în Bine, te asteptăm in echipa Help Net.

    Vino la Bine! Construiește-ți o carieră din a face bine!

    Cerinte

    • Absolvent studii superioare;
    • Foarte bune cunostinte MS Office;
    • Cunoasterea limbii engleze;
    • Minimum 5 ani experienta in vanzari in domeniul retail;
    • Experiență in managementul echipei de minimum 3 ani;
    • Permis de conducere cat. B și disponibilitate pentru deplasări;
    • Excelente abilitati de planificare si organizare;
    • Foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
    • Foarte bune abilitati de coordonare si lucru in echipa;
    • Orientare catre performanta; Anticiparea obstacolelor;
    • Flexibilitate, proactivitate, curiozitate profesională, orientare către inovație.

    Responsabilitati

    • Coordonează și susține echipele din zona desemnată, în vederea atingerii obiectivelor de business;
    • Identifică oportunitățile de dezvoltare pentru aria coordonată propunând soluții optime de implementat în aria sa, pentru îmbunătățirea indicatorilor de performanță;
    • Dezvoltarea strategiilor de vânzări pentru a maximiza vânzările și profitabilitatea zonei;
    • Urmărește realizarea obiectivelor prin monitorizarea KPI-urilor și intervine proactiv în sensul îndeplinirii acestora;
    • Gestionarea operațiunilor farmaciilor din zonă prin asigurarea aplicării conceptelor, procedurilor și bunelor practici de merchandising.

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Asigurare de viata
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Abonament Bookster
    • Discount produse companie /companii partenere
    • Zile libere suplimentare
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Masina de serviciu
    • Loc de parcare
    • Tichete de masa

    Job-uri similare care te-ar putea interesa:

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Constanta, Timisoara,

    Vezi job-uri similare (344)