Key Account Representative

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile KreativeHR Services active.

Vezi toate job-urile Key Account Representative active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: KreativeHR Services
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.04.2024
    Remote work: Hybrid
    Scurta descriere a companiei

    Kreativehr este o agenție de recrutare si selecție, cu capital autohton! Misiunea noastră este să formăm echipe de succes și să îmbunătățim mediul de afaceri din România, prin servicii de resurse umane de calitate. Cu pasiune, inovație și învățare continuă, servim clienții și candidații noștri pentru a promova starea de bine și dezvoltarea profesională. Identificam specialistul potrivit, pentru partenerii noștri de business, acoperind cele mai căutate industrii: Inginerie, Finanțe-Bănci, IT&C, Sales & Marketing, BPO/SSC.

    Cerinte

    Echipa KreativeHR Services se extinde! Dacă consideri că ești talentat/ talentată, hai să ne cunoaștem. Suntem în căutarea unui Key Account Representative.

    Obiectivul principal al acestui rol este identificarea și exploatarea noilor oportunități de afaceri, extinzând astfel portofoliul de clienți al companiei. Vei realiza acest lucru prin prospectare activă, contactare directă (cold calling) și prezentare a serviciilor noastre către potențiali parteneri, în conformitate cu obiectivele comerciale stabilite.

    Cerințe:

    • Persoană deschisă și ambițioasă, cu excelente abilități de comunicare și dorință de dezvoltare profesională.
    • Abilități solide de vânzare și înțelegere a conceptului de vânzare consultativă.
    • Orientare către rezultate și capacitate organizatorică.
    • Confortabil în interacțiunile cu persoane noi și abilitatea de a înțelege responsabilitățile unui loc de muncă.
    • Absolvent de studii superioare.
    • Motivație pentru succes și capacitatea de a fi persuasiv, dornic să obțină victorii sau să își dorească asta.
    • Experiență similară în vânzările prin telefon de servicii de resurse umane sau beneficii reprezintă un avantaj.

    Responsabilitati

    Ce vei face?

    • Vei prospecta și identifica noi oportunități de business.
    • Vei contacta direct potențiali parteneri și vei evalua posibilitățile de colaborare.
    • Vei susține prezentări comerciale și vei fi implicat în procesul de ofertare.
    • Vei monitoriza stadiul negocierilor și vei susține echipa de management în semnarea contractelor.
    • Vei oferi consultanță clienților existenți și potențiali, asigurându-te că aceștia iau deciziile corecte în legătură cu produsele și serviciile noastre.
    • Vei gestiona solicitările primite online și vei personaliza ofertele și soluțiile pentru clienți.
    • Vei actualiza și gestiona baza de date a clienților în colaborare strânsă cu managerul direct.

    Salariu

    2700 - 3200 RON

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Abonament medical
    • Abonament stomatologic
    • Decontarea transportului
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa

    Job-uri similare care te-ar putea interesa:

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (93)